Apele Grzelki ślubów planerki

Co powiecie na cykl porad dotyczących ślubnych tematów? Będą to wskazówki dla Par Młodych, ale również porady dla gości weselnych. Chcę w swoich apelach przekazać Wam ważne informacje, porady, często dotyczące ślubnych drobiazgów, a jak wiadomo nie od dziś, diabeł tkwi w szczegółach.
Poruszę tu tematy, o których rzadko się mówi… szczerze i na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji, ale też uwag od osób, z którymi współpracuję przy tworzeniu Waszych ślubów czy przyjęć. Apele te pozwolą Wam jako Parze Młodej, ale też Wam jako gościom uniknąć ślubnych wpadek.

Czemu apele? Bo pobudzają do działania i mobilizują, a taki efekt chciałabym osiągnąć.

Czemu Grzelki? Dla przyjaciół i rodziny zawsze byłam Grzelką (od panieńskiego nazwiska) i jestem nią do dziś.

Moje apele, to krótkie przyjacielskie rady dla Was, więc czas zacząć!

1 Apel Grzelki – KOSZULA Z KRÓTKIM RĘKAWEM

Niektórzy Panowie traktują koszulę z krótkim rękawem, jako idealny sposób na letnie upały, które doskwierają podczas niejednego weselnego przyjęcia. Koszuli z krótkim rękawem mówię stanowcze NIE! Wszędzie tam, gdzie pojawia się choć odrobina elegancji wymagana jest koszula z długim rękawem i nieważne czy wujkowi, kuzynowi czy koledze jest gorąco. Rozwiązaniem na upał jest estetyczne podwinięcie długich rękawów koszuli , oczywiście po części oficjalnej przyjęcia.
Pamiętajcie panowie, że jedyną i akceptowalną koszulą z krótkim rękawem jest ta z kołnierzykiem, wykonana z przyjemnej w dotyku bawełny i jest to koszulka polo – przeznaczona na wakacyjne pikniki czy jazdę na rowerze.
P.S. Panowie czy widzieliście kiedyś Jamesa Bonda w koszuli z krótkim rękawem?

2 Apel Grzelki – SERWIS TORTU

Każdy element ślubu i wesela jest istotny i powinien komponować się z całością. Nie pozwólcie, aby misternie dopracowany tort, nad którego wyborem spędziliście tyle czasu – mam na myśli degustacje w celu dobrania idealnego smaku i konsystencji, dopasowanie kształtu czy koloru oraz dekoracji, które się na nim znajdą – został podany na metalowym, szpitalnym wózku na kółkach, tak często spotykanym w lokalach! Szczególną uwagę należy zwrócić na sposób jego podania przez obsługę lokalu, w którym odbywa się Wasze przyjęcie. Na rynku można wypożyczyć stoliki pod tort, które idealnie wpasują się w klimat Waszego wesela. Może to być drewniana beczka, szklany stolik z wtopionymi w blat kwiatami, drewniana szpula czy klimatyczna konsolka. Niech Wasz tort zostanie wyeksponowany w sposób pasujący do klimatu wesela – jest to przecież słodki upominek dla Waszych gości.

Co jeszcze istotne i o czym warto pamiętać? Na blacie stolika nie znajduje się nic prócz tortu – nie zasłaniają go talerzyki deserowe, miseczka z widelczykami czy wiaderko z wodą. To wszystko powinno być podane na osobnym stole!

Nawet najzdolniejszy fotograf nie zrobi pięknego zdjęcia toru, jeśli ten zostanie zaserwowany na metalowym wózku (o zgrozo!) przykrytym niewyprasowanym mini obrusikiem z wieżą 120 talerzyków deserowych, które przysłonią Wasz tort.

Zadbajcie również o tło, na którym będziecie stać podczas krojenia tortu. Możecie go zaserwować na zewnątrz lokalu lub na tarasie, jeśli pogoda Wam na to pozwoli. Warto też stworzyć efektowną ściankę z kwiatów czy światełek.

Taki sposób zaserwowania toru zostanie na pewno zapamiętany przez gości, ale też pięknie uwieczniony na zdjęciach czy filmie, które są pamiątką na całe życie.

3 Apel Grzelki – KRZESŁA NA WESELU

Krzesła to najczęściej bagatelizowany element dekoracji, który zupełnie może zmienić wygląd sali, podkreśli styl przyjęcia i nada mu wyjątkowy charakter. Krzesła to dominujący element dekoracyjny przyjęć, na który pary rzadko niestety jeszcze zwracają uwagę. Postarajcie się, aby wszystkie elementy Waszego przyjęcia były spójne.
Krzesła glamour z miękkim, białym siedziskiem i oparciem, wykończone szampańskim złotem oraz lekkie i stylowe krzesła chiavari idealnie wkomponują się w styl glamour i greenery. Krzesła te, same w sobie, stanowią już wyjątkową i elegancką dekorację.
Bez drewnianych krzeseł boho/provance nie wyobrażam już sobie wesela w stodole, namiocie czy spichlerzu. Te drewniane krzesła z rattanowym siedziskiem i charakterystycznym X na plecach są nieodłącznym już elementem wesel w stylu boho, rustykalnym czy prowansalskim.
Krzesła dobrane do charakteru sali i przyjęcia, nadadzą lekkości i zupełnie odmienią otaczającą Was przestrzeń. Oczywiście jeśli na sali są krzesła, które kolorystycznie wpisują się w Waszą wizję przyjęcia, to wspaniale! Sama zorganizowałam wiele przyjęć, gdzie kolor czy styl krzesła znajdującego się na sali wpłynął na kolor obrusów czy styl dekoracji.
Co ważne! Pokrowcom zawsze i wszędzie mówię stanowcze NIE! Często za pokrowiec doliczana jest przez salę opłata – jeśli wynajmiecie krzesło z firmy zewnętrznej to kwota, którą byście musieli zapłacić za pokrowiec, pomniejszy Wam koszt wynajmowanego krzesła. Pamiętajcie o tym 🙂
Wiem, że jest to temat budzący sporo kontrowersji, ponieważ wiele osób nie widzi sensu wydawania pieniędzy na coś, co na sali przecież jest. Apeluję, abyście nie przyjmowali wszystkiego z dobrodziejstwem inwentarza! To Wasz dzień – ma być wyjątkowy i niezapomniany – warto pamiętać o najmniejszych szczegółach!
Oczywiście są lokale, w których właściciele od początku dobrali krzesła pod charakter i klimat obiektu i należą się im wielkie brawa! <3
Pamiętajcie, że krzesła to nie tylko niezbędny i funkcjonalny element Waszego przyjęcia, ale też jeden z głównych elementów dekoracji.

4 Apel Grzelki – JEDZENIE I NAPOJE NA STOŁACH

Coraz więcej czasu poświęcacie na dopracowanie dekoracji i kwiatów znajdujących się na stołach Waszych gości. Tygodniami omawiam z moimi parami kolory kwiatów, rodzaj podtalerzy, kolor i fakturę obrusów oraz serwet, rodzaje i kolory świec, świeczników, dodatków na stole i papeterii. W jakim celu to robimy? Aby spełnić marzenia i wyobrażenia pary o ich wielkim dniu i aby zachwycić gości, którzy przybędą na przyjęcie.

Dekoracje i ustalone wcześniej kolory nadają indywidulany, taki Wasz charakter przyjęciu. Nie pozwólcie, aby pomiędzy pięknymi kwiatowymi kompozycjami i kolorowymi świecami przed przybyciem gości stały już na stołach surówki (o zgrozo często podchodzące już wodą), butelki z kolorowymi etykietami, przystawki, makaron w talerzach czy nalany sok lub kompot w szklance! TAK!!! Kiedyś byłam gościem na weselu, gdzie w szklance czekał na mnie już sok jabłkowy – i nikt nie pomyślał, że może akurat bardziej wolę pomarańczowy? Ehhh… Pamiętajcie, że jeśli na stołach pojawia się kolor to niech będą to wcześniej ustalone przez Was odcienie (kwiatów i dekoracji), a nie przypadkowe kolory soków w kartonach czy karafkach!

Pewnie się teraz zastanawiacie kiedy w takim razie przystawki i napoje powinny znaleźć się na stołach? A no w momencie, kiedy Wasi goście zajmą już swoje miejsca, zachwycą się dekoracjami i powąchają kwiaty 🙂 A najlepiej, aby całość jedzenia znajdowała się w bufetach lub była zaserwowana prosto na talerz.

Pozwólcie swoim gościom dostrzec to piękno! W końcu to też dla nich tak się staraliście 🙂 Nie wspomnę już o zdjęciach i filmie z tego dnia – każdy fotograf i filmowiec na pewno doceni takie ustalenia z salą i będzie Wam wdzięczny. Czy każda sala wyraża na takie rozwiązanie zgodę? Oczywiście, że nie! Jednak to Wy jesteście klientami i to Wasz dzień, także nie bójcie się wyrazić swojego zdania i poprosić o zmianę serwisu posiłków nawet w obiektach które od x lat funkcjonują inaczej. Odwagi!

Kategorie: poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane Posty

poradnik

Konsultantka ślubna radzi – cykl porad we współpracy z Bagatelką

Słowniczek ślubnych pojęć Wraz z Bagatelką będę tworzyć dla Was cykl ślubnych porad, które systematycznie będę tu publikować. Mam nadzieję, iż porady te ułatwią Wam proces przygotowań i podpowiedzą wiele ciekawych rozwiązań. Dziś chciałabym Was Czytaj więcej…

moje realizacje

Koordynacja dnia ślubu i wesela

Koordynacja dnia ślubu i wesela skierowana jest do tych z Was, którzy przygotowali wszystko sami, mają już wybranych podwykonawców, a moja praca polegać będzie na skoordynowaniu Waszego dnia ślubu i wesela, dopilnowaniu, aby wszyscy zaangażowani Czytaj więcej…

poradnik

Wizyta w salonie sukien ślubnych

Wizyta w salonie sukien ślubnych jedne z nas raduje, a inne przyprawia o ból głowy. W dniu ślubu chcemy wyglądać wyjątkowo i jednocześnie czuć się komfortowo, dlatego tak wiele czasu poświęcamy na poszukiwania tej jedynej Czytaj więcej…