Wizyta w salonie sukien ślubnych jedne z nas raduje, a inne przyprawia o ból głowy. W dniu ślubu chcemy wyglądać wyjątkowo i jednocześnie czuć się komfortowo, dlatego tak wiele czasu poświęcamy na poszukiwania tej jedynej sukni. Wybierając suknię ślubną ważne, abyś przede wszystkim zwracała uwagę na jakość materiałów, z których jest ona wykonana, czy jest to materiał naturalny i przyjemny czy materiał syntetyczny i gryzący. Bardzo istotne w wyborze sukni ślubnej jest miejsce i styl wesela, który planujesz. Zwróć uwagę na to, aby suknia była jednym z pasujących elementów całej układanki tego ważnego dnia. Oczywiście w pierwszej kolejności możesz wybrać suknię, a dopiero później szukać miejsca, w którym odbędzie się wesele i jaki styl będzie tym dominującym. Chciałabym również uprzedzić, że niestety niewiele z Was podczas wizyty w salonie założy wybrany model, zachwyci się i stwierdzi: TAK TO TA! Oczywiście Wam tego życzę, ale proces wyboru jest znacznie trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. W końcu to suknia, którą nałożymy tylko ten jeden raz i na którą wydamy stosunkowo dużo pieniędzy. Będziesz miała wiele wątpliwości, zapewne do niektórych salonów wrócisz ponownie, aby znów przymierzyć wcześniej oglądane modele, ale ostatecznie dokonasz wyboru, z którego na pewno będziesz zadowolona!

Jak się przygotować do wizyty w salonie sukien ślubnych i co ze sobą zabrać? Przede wszystkim pamiętaj o dobrym humorze i odpowiednim towarzystwie! Oto klika porad, które sprawdziły się, jak ja sama poszukiwałam swojej sukni i jak pomagałam w wyborze moim przyszłym Pannom Młodym.

Rozeznanie i wydruk wybranych modeli

Przed pierwszą wizytą w salonie sukien ślubnych przejrzyj dokładnie strony internetowe planowanych do odwiedzenia salonów. Zapisz nazwy sukni i ich symbole, wydrukuj zdjęcia modeli, które Cię zainteresowały i weź ze sobą na umówioną wizytę. Wydruki te posłużą osobie, która będzie Ci towarzyszyć do robienia notatek i zapisywania Twoich uwag na temat danego modelu. Podczas jednej wizyty, która trwa zazwyczaj tylko godzinę, mierzysz wiele modeli i masz bardzo dużo uwag do przekazania. Warto je spisać, aby później na spokojnie wszystko sobie przeczytać, przypomnieć i omówić. Takie wydruki do robienia notatek są bardzo przydatne w salonach, w których nie można robić zdjęć. Podczas jednej wizyty przymierzysz tak wiele sukni, że nie będziesz pamiętała, czym która się wyróżniała, dlatego wszystko skrupulatnie notuj!


Odpowiednia bielizna

Zabierz ze sobą bieliznę w cielistym kolorze, a biustonosz z możliwością odczepienia ramiączek. Będziesz mierzyła różne modele, niektóre bardziej zabudowane, niektóre mniej, a cielisty biustonosz bez ramiączek nie będzie Ci przeszkadzał i prześwitywał. Postaw na modele bez zbędnych ozdób i aplikacji, aby nie zniszczyły przymierzanych sukien. Kolor cielisty będzie najmniej widoczny podczas mierzenia sukien z „przejrzystą” koronką.

Makijaż

Pomaluj się tego dnia bardzo delikatnie, pamiętaj że będziesz mierzyć wiele sukni, a większość z nich będzie w kolorze białym lub śmietankowym, dlatego zadbaj, abyś nie pozostawiła na nich śladów swojej obecności.

Dzieci

Jeśli wybierasz się na poszukiwanie sukni z dziećmi, zadbaj aby miały się czym zająć podczas gdy Ty będziesz w przymierzalni. Czas, który będziesz miała zarezerwowany w salonie naprawdę szybko minie, więc postaraj się go wykorzystać jak najlepiej. Zabierz ze sobą jakieś puzzle lub grę, coś czym Twoje dziecko będzie mogło się samo zająć, a Ty nie będziesz się stresować jego obecnością. Unikaj zabrania ze sobą kredek czy flamastrów, aby jasne suknie nie zyskały nagle kolorowych wzorków dzięki małym artystom.

Buty

Jeśli masz już kupione buty, w których wystąpisz w dniu ślubu i wesela to wspaniale! Weź je ze sobą i zobacz jak będą się prezentować z wybranymi przez Ciebie modelami sukni. Jeśli natomiast nie masz jeszcze kupionego obuwia, to weź z domu jakąkolwiek parę butów, na obcasie o wysokości jaką planujesz tego dnia założyć. Nikogo nie muszę przecież przekonywać, że ruchy kobiety oraz sylwetka prezentują się zupełnie inaczej na obcasach niż na boso lub w butach sportowych.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, abyś przygotowała sobie butelkę z wodą mineralną lub innym napojem. Mierzenie sukni ślubnych jest naprawdę męczące, a tylko niektóre salony zaproponują Ci coś do picia.

Jeśli już wybierzesz swoją suknię i wpłacisz zaliczkę, poproś o przygotowanie skrawka materiału wybranego przez siebie modelu i koloru. Materiał ten pomoże Ci w wyborze odcienia koszuli Pana Młodego czy kwiatów.

Powodzenia!

Kategorie: poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane Posty

poradnik

Konsultantka ślubna radzi – cykl porad we współpracy z Bagatelką

Słowniczek ślubnych pojęć Wraz z Bagatelką będę tworzyć dla Was cykl ślubnych porad, które systematycznie będę tu publikować. Mam nadzieję, iż porady te ułatwią Wam proces przygotowań i podpowiedzą wiele ciekawych rozwiązań. Dziś chciałabym Was Czytaj więcej…

poradnik

Apele Grzelki ślubów planerki

Apele Grzelki ślubów planerki Co powiecie na cykl porad dotyczących ślubnych tematów? Będą to wskazówki dla Par Młodych, ale również porady dla gości weselnych. Chcę w swoich apelach przekazać Wam ważne informacje, porady, często dotyczące Czytaj więcej…

moje realizacje

Koordynacja dnia ślubu i wesela

Koordynacja dnia ślubu i wesela skierowana jest do tych z Was, którzy przygotowali wszystko sami, mają już wybranych podwykonawców, a moja praca polegać będzie na skoordynowaniu Waszego dnia ślubu i wesela, dopilnowaniu, aby wszyscy zaangażowani Czytaj więcej…