Na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów i marek wódek, a każdej przyszłej Parze Młodej zależy, by serwowany na ich weselu trunek przypadł gościom do gustu. My przed wyborem wódki na własne wesele postanowiliśmy zapytać przyjaciół o ich preferencje. Korzystając z ich bogatego i wieloletniego doświadczenia, czułego podniebienia oraz wysublimowanego gustu, przeprowadziliśmy wielki test. Nasi eksperci oceniali 7 różnych, dostępnych na polskim rynku wódek.

Degustatorzy otrzymali ankiety, a ocenie podlegał: ZAPACH, SMAK, GRYMAS TWARZY PO JEJ SPOŻYCIU, WYGLĄD BUTELKI i WRAŻENIA OGÓLNE.
Eksperci nie wiedzieli jaką wódkę testują, wiedzieli jedynie z czego ona powstała: z pszenicy, ziemniaków, kukurydzy czy jęczmienia. Ocena butelki nastąpiła po spróbowaniu już wszystkich, 7 wódek w ciemno.

Łączna, maksymalna liczba punktów, jaką wódka mogła uzyskać od wszystkich ekspertów to 120 pkt.

Oprócz punktacji eksperci przy każdej testowanej wódce pozostawiali komentarze, dzięki którym powstał poniższy opis.

Oto wyniki!

Miejsce 1 – Czarna Żubrówka – 103 pkt.

Oceniono ją jako trunek przyjemny, kojarzony z imprezami w ulubionych klubach muzycznych, faworyt prawie wszystkich degustatorów. Szczera w smaku, przywołująca myśli o przygodach, rześka, zachęcająca, fantazyjna, nie powodująca wykrzywienia twarzy. Zachęca do pójścia na parkiet! Butelka z czarnego szkła dostojna i elegancka.

Miejsce 2 – Pan Tadeusz – 93,5 pkt.

Wódka o czystym, ciepłym, delikatnym zapachu i łagodnym, typowym smaku. Minimalistyczny bukiet, z najlepszych kłosów, zero agresji.

Miejsce 3 – Palace – 78,75 pkt.

Jedyna wódka z 7 testowanych na bazie ziemniaczanego spirytusu. Zapach i smak przez jednych ekspertów uznany za orzeźwiający, lekko cytrusowy i delikatny, przez innych za zbyt intensywny, agresywny i ostry. Jeden z degustatorów kupiłby ją komuś kogo lubi, a podczas jej degustacji czuł się burżuazyjnie!

Miejsce 4 – Absolut – 77 pkt.

Wódka, która jednym ekspertom bardzo smakowała, a innym w ogóle. Trunek przebiegły, fatalny, niektórzy się ucieszyli, że jednak nie wszystkie wódki im smakują! Jeden ekspert smakiem i zapachem zachwycony! Trunek kojarzący się niektórym ze smakiem dzieciństwa? Tradycyjny aromat. Wódka czarująca, błyskotliwa, delikatna jak rosa, grzeje jak południowe słońce.

Miejsce 5 – Finlandia – 75 pkt.

Trunek inwazyjny o słabym zapachu, w smaku gorzka, rozczarowująca, nie nadaje się do robienia sobie po niej selfie, bo mocno wykrzywia twarz. Tylko jeden ekspert był zachwycony i wypiłby kolejny kieliszek.

Miejsce 6 – Wyborowa Polska Pszenica – 74,25 pkt.

Zapach lekko cytrusowy, bardzo mocny. W smaku gorzka i ostra. Wszystkie tylko nie ta! Zdaniem niektórych trochę romantyczna, można na nią liczyć i lekka wariatka.

Miejsce 7 – Ogiński – 72 pkt.

3 x nie! Powodująca mocne wykrzywienie twarzy, na szczęście nie każda wchodzi. Zapach może być, ale smak fatalny, nie nadający się do picia wiadrami.

Na weselach prym wiedzie wódka, dlatego też najwięcej czasu poświęciliśmy jej wyborowi, ale nie zapomnieliśmy również o gościach preferujących inne rodzaje alkoholu. Obecnie coraz bardziej popularne są Drink Bary z różnymi rodzajami alkoholu, jak wino, whisky, prosecco, rum, piwo czy domowej roboty nalewki. Wiele par decyduje się na wynajęcie barmana, który przygotowuje dla gości kolorowe drinki z palemką. Wraz z Kubą zdecydowaliśmy się na samodzielne stworzenie Drink Baru, w którym goście sami mogli sobie przygotować wybrane napoje. W specjalnie przygotowanym do tego miejscu postawiliśmy duży, podświetlany napis BAR oraz w drewnianych ramach przepisy na Mojito, Aperol spritz i Whisky z colą. W naszym Drink Barze znalazły się oczywiście wszystkie składniki umożliwiające przygotowanie powyższych drinków. Atrakcja ta cieszyła się ogromnym powodzeniem, a goście bardzo chętnie przygotowywali sobie wybrane trunki. Nie zapomnieliśmy również o osobach, które nie spożywają procentów i przygotowaliśmy bezalkoholowe wina i piwa różnego rodzaju.

 

Kategorie: poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane Posty

poradnik

Konsultantka ślubna radzi – cykl porad we współpracy z Bagatelką

Słowniczek ślubnych pojęć Wraz z Bagatelką będę tworzyć dla Was cykl ślubnych porad, które systematycznie będę tu publikować. Mam nadzieję, iż porady te ułatwią Wam proces przygotowań i podpowiedzą wiele ciekawych rozwiązań. Dziś chciałabym Was Czytaj więcej…

poradnik

Apele Grzelki ślubów planerki

Apele Grzelki ślubów planerki Co powiecie na cykl porad dotyczących ślubnych tematów? Będą to wskazówki dla Par Młodych, ale również porady dla gości weselnych. Chcę w swoich apelach przekazać Wam ważne informacje, porady, często dotyczące Czytaj więcej…

moje realizacje

Koordynacja dnia ślubu i wesela

Koordynacja dnia ślubu i wesela skierowana jest do tych z Was, którzy przygotowali wszystko sami, mają już wybranych podwykonawców, a moja praca polegać będzie na skoordynowaniu Waszego dnia ślubu i wesela, dopilnowaniu, aby wszyscy zaangażowani Czytaj więcej…